Vy ešte nehovoríte cudzím jazykom?

Hovorí sa kto hľadá ten nájde. Ani v prípade že nerozumiete cudziemu jazyku tomu nebude ináč. Samozrejmosťou je dnes Google prekladač ktorý je dnes len ťažko prekonateľný z pohľadu zadarmo dostupných riešení na trhu u nás. Ak ale nechcete stále dookola pozerať ako vyoraná myš stále keď zbadáte text v cudzom jazyku mali by ste pouvažovať o niekom kto vám pomôže sa váš vysnívaný cudzí jazyk naučiť sa. Ak ale nepochádzate z Anglicky hovoriacej krajiny len ťažko sa dorozumiete. No ak aj z takej krajiny pochádzate, nie každý zdieľa váš pocit že po Anglicky by mal vedieť každý. Rodený Francúzi by vám o tom vedeli povedať svoje. Dokonca Angličtina nieje ani najpoužívanejší a najrozšírenejší jazyk na svete. Len pre zaujímavosť, je ním Čínština.

neviditelnost.jpg
 
Ak ste sa už rozhodli ísť na to a naučiť sa ďalší jazyk. Rozhodne by ste mali zvážiť nad službami jazykových škol ako aj rôzne jazykové kurzy v zahraničí. Možno aj vy patríte skôr k tým čo si povedia že sa im lepšie učí po večeroch keď ich nikto neruší. No berte to z druhej strany. Cudzí jazyk sa učíte na to aby ste sa dorozumeli s cudzími ľuďmi, a nie aby ste sedeli doma za počítačom a sledovali filmy. Tam vám stačia titulky, časom pribudne dabing. Tak to nie je dôvod aby ste nešli do jazykovej školy a v praxi si vyskúšali sa porozprávať s druhými ľudmi a osvojiť si tak správny tón hlasu pri vyslovovaní najrozličnejších slov.

mlčení.jpg

Ďalším no keď iná prvý pohľad možno nie príjemným benefitom, sú peniaze. Teraz máme na mysli tie peniaze ktoré zaplatíte a nie ktoré zarobíte. Bolo by naivné myslieť si že si stačí zaplatiť nejaký kurz a je z vás rodený tlmočník. Ale berte to z tej strany že tie peniaze ste investovali do seba a svojho rozvoja  a to vám už nikto nevezme. A áno, časom sa vám to vráti, možno lepšou pracovnou pozíciou, možno sa zdokonalíte a začnete zarábať ako prekladateľ. Ale rozhodne by ste mali ísť a naučiť sa niečo nové už len pre lepší pocit zo seba samého. A kde je lepšie miesto ako medzi ľuďmi čo majú rovnaký ceľ ako vy.