Nervozita pred cestou

Dovolenka- sen človeka. Obdobie pokoja, harmónie, relaxu. Prečo tomu tak niekedy nie je?
Čo robíme zle ?
V prvom rade sa na dovolenku starostlivo vopred pripravme a to aj v prípade, ak si chceme kúpiť pobyt na poslednú chvíľu.  Ak máme jasno v tom, že cestovať určite budeme – iba nevieme kedy, potom si nachystajme vopred :zavazadlo.jpg

  • Kufor
  • Cestovné pasy
  • Lieky ak berieme na dovolenku
  • Plavky, oblečenie
  • Ak ideme na dovolenku autom- nezabudnime si dať prehliadnuť pred cestou auto. Ušetríme si tým množstvo nervov a peňazí.

 Do otvoreného kufra v byte prikladajme, čo nás napadne- ak sme na to zabudli. Pripravme aj deti, nech sa tešia- kúpme im novú hračku na cestu- lepšie budú potom dlhú cestu znášať.
 
Potom Vaša dovolenka nedopadne tak ako susedova. Ráno sa vybrali autom do Chorvátska. Už pred treťou hodinou rannou začal nosiť veci do auta. Okolo nervózne pobehovala manželka aj svokra. Deti revali na celú ulicu. Už chceli cestovať- no ešte nebolo všetko zbalené. Nadávala manželka, svokra, manžel, Všetci z bytovky sme povinne pozobúdzaní sledovali tragikomédiu pri aute. Auto natrieskané vecami- oni všetci ešte vonku. Kam sa pomestia ? Prebleslo mi hlavou ?řízení auta.jpg
Nesúkali sa konečne do auta a vyrazili. Všetci obyvatelia bytovky sa konečne mohli odobrať spať.
Ale čo to ?
O chvíľu cirkus pokračoval. Auto sa vrátilo! Sused a susedka s krikom na seba vybehli z auta a nadávali jeden na druhého, kto zabudol zbaliť doklady, kto nezobral ubytovací poukaz.
Aj by som sa smiala, keby to nebolo tak skoro ráno a keby mi nebolo treba ísť nevyspatej do práce..
Konečne odišli.
Prešiel deň, druhý deň ale ráno vidím susedu ! Tak čo –skončila dovolenka ? Zvedavo sa vypytujem. Auto sa im pokazilo v Maďarsku a tak ich odtiahli domov.
Pôjdu až o 2 týždne !
Už teraz sa bojím tej noci keď ich krásne chystanie sa na dovolenku oberie obyvateľov bytovky o ďalšiu noc.