Ako pochopiť introverta

Ľudia, ktorí sa radia do tejto skupiny sa vyznačujú tým, že preferujú samotu, častejšie sa uzatvárajú do seba, trávia najviac času sami so sebou. Nevyhľadávajú nutne spoločnosť a ak sa aj v nejakej ocitnú, tešia sa z toho len chvíľu. V očiach ostatných sú možno pokladaní za divných, alebo čudákov, nie je tomu však tak.

kůň

Len preto, že introvert nemá túžbu tráviť každý víkend v bare s priateľmi, alebo v meste, či na letnom festivale, nie je divný. Má záujmy ako každý iný človek. Takýto človek radšej preferuje čas, ktorý strávi osamote, alebo len s jedným človekom, ktorý mu dokonale rozumie. Večer zaspáva s knihou v ruke a zobúdza sa na prvé slnečné lúče, ktoré sa snažia preraziť do jeho izby. Nemá problém odísť na deň do lesa, kde sa len tak prechádza, vdychuje čerstvý vzduch a teší sa z pekného dňa v prírode.

Takýto človek nepotrebuje každý deň zažívať akcie, či dobrodružstvá. Pre neho je dobrodružstvom samotné bytie, ktoré si užíva na tisíc percent, hoci pre ostatných je len znudeným človekom bez vyššieho cieľa.

Pozerá sa na svet inak, všíma si detaily a podrobne rozmýšľa nad každou drobnosťou stále dookola a dookola. Nepotrebuje okolo seba veľa kamarátov, vystačí si sám, avšak každá duša na tomto svete potrebuje svoju oporu. Mnohokrát takýto ľudia sú tajní spisovatelia, či umelci, radi rozvíjajú svoju fantáziu a tešia sa z toho.

četba

Týmto nechcem uraziť ostatných ľudí. Každý človek je vo svojej podstate výnimočný a vzácny tvor. Každý si zaslúži pochopenie. Preto sa snažme rozvíjať vzájomnú úctu a nie nenávisť. Berme toho druhého takého, aký je, snažme sa ho pochopiť a dúfať, že v podobnej situácií, nás tiež príjmu takých, akí sme. V živote totiž stretneme rôznych ľudí a je len na nás, ako si nás zapamätajú. Skúsme ľudí nesúdiť, naopak sa im snažme pomôcť a na svete bude omnoho krajšie.