Xiaomi Mi 8 Lite alebo nová, cenovo prístupnejšia verzia populárnych smartfónov

Pre čínskeho výrobcu Xiaomi je smartfón série Mi 8 triumfom a esom v rukáve. Xiaomi Mi 8 sa radia k jeho najpredávanejším a najznámejším modelom, ktorý okrem sympatického dizajnu ponúka i skvelú vyváženosť v pomere výkon/cena. Ide však o vlajkový model, ku ktorému už ale minulý rok vznikla cenovo prístupnejšia alternatíva, na akú sa v tomto článku pozrieme.

mobil

V septembri minulého roka bol predstavený model Xiaomi Mi 8 Lite, ktorý má byť cenovo prístupnejším riešením vlajkového modelu zmieneného vyššie. Napriek zníženej cene ponúka v niektorých svojich špecifikáciách detailnejšie zmeny. Modely Mi 8 Lite sa tak dnes pohybujú v cenovej kategórii cca 175 – 240 eur a ponúkajú vlastnosti, ktoré si predstavíme nižšie.

Veľmi dobrý pomer ceny, hardvéru a výkonu
Táto charakteristika je pre mobily čínskeho výrobcu vlastne typická a skutočne lákavá je aj v prípade modelu Mi 8 Lite. Výkon je aj v tomto prípade naozaj slušný a pre mobilné zariadenie v podstate viac, než dostačujúci, o čom vás presvedčí napríklad osemjadrový procesor Snapdragon 660 s frekvenciou 2,2 Ghz. Dôležitým parametrom je tiež pamäť, respektíve operačná pamäť RAM s dostupnou 4 až 6 GB verziou, ako i úložná pamäť v takisto dvoch verziách (podľa ceny), a to buď 64 GB alebo 128 GB.

Displej + foto a video
Z prednej strany si všimnete 6,26 palcový displej, ktorý už samozrejme rozpoznáva vysoké rozlíšenie FullHD +, konkrétne 1080 x 2280 pixelov s pomerom strán 19: 9. V hornej časti sa nachádza výrez, pričom technológia IPS sa postará o skvelú vizuálnu kvalitu pohľadu z uhlov. Smartfón dokáže robiť i veľmi kvalitné snímky vďaka 12 a 24 Mpx senzorom. Prioritný 24 Mpx snímač sa nachádza vpredu. Vysoký kontrast sa postará o kvalitné farby zhotovených fotiek počas svetla.

euro

Operačný systém
Mi 8 Plus beží pod OS Android 8.1 Oreo s prehľadnými funkciami a optimalizáciou celého systému. Okrem bežných funkcií umožňuje napríklad ovládanie prostredníctvom gest. No je pravdepodobné, že OS sa najbližšie aktualizuje na Android 9 Pie.