Oplatí sa vám zaplatiť osobného trénera?

Osobný tréner, to je dnes veľmi populárna záležitosť. Niektorí ľudia sú zaňho ochotní vyhodiť neskutočné peniaze. Áno píšem „vyhodiť“, pretože vo väčšine prípadov, to nie je nič iné, ako plytvanie vašimi financiami.

kulturistika
 
Nad touto témou som sa úprimne nikdy nezamýšľal. Služby osobných trénerov som vnímal ako záležitosť pre zbohatlíkov, alebo pre tých, ktorí potrebujú na svoje okolie zapôsobiť nejakou podobnou záľubou. Raz som sa ale so svojim strýkom dostal k tejto téme. Teda on začal hovoriť o tom, že jeho osobný tréner mu niečo povedal. Najprv som sa začal smiať, pretože som si myslel, že žartuje.  Po chvíľke som pochopil, že táto vec je pre neho veľmi vážna. On je totiž presvedčený, že bez takejto pomoci, by v živote neschudol, alebo si svoju váhu neudržal. Viete čo ma ale prekvapilo asi najviac? Môj strýko má nadváhu minimálne tridsať kíl, veľmi rád si vypije a konzumuje všetko okrem zeleniny, ovocia a iných zdravých pokrmov.

posilování
 
Ako tak rozprával, uvedomil som si, že trénera nepotrebuje preto, aby naozaj schudol, alebo sa odstal do formy. Jeho dôvodom bolo skôr to, aby mal čisté svedomie, že pre seba niečo robí. Aj keď v skutočnosti v podstate nerobil nič. Na druhej strane musím uznať jednu vec. To, že si takúto službu platil, ho donútilo aspoň dvakrát za týždeň ísť do posilňovne a trochu sa predsa len pohýbať. Ako mi sám povedal, bez toho aby mu niekto zavolal a do cvičenia ho doslova dokopal, by to sám neurobil nikdy.
Takže ak túto možnosť zvažujete, zamyslite sa nad tým, či sa vám oplatí míňať peniaze za to, že vás niekto donúti sa pohnúť.  Motivácia, ktorá vychádza z vášho vnútra, je predsa len o čosi silnejšia vec. Ako som však pochopil pri svojom strýkovi, osobný tréner môže byť aj akési upokojenie pre vlastné svedomie. Život s pocitom, že niečo robíme, aj keď to tak v skutočnosti nie je, je pravdepodobne ľahší a príjemnejší.