Málo miesta, veľa svetla

Osvetlenie niektorých častí bytu si vyžaduje, aby svetelný zdroj nezaberal veľa miesta a predsa bol zachovaný dostatočný svetelný komfort. Takým typickým príkladom je pracovná plocha na kuchynskej linke alebo okolie zrkadla v kúpeľni. Led pásik má obrovskú výhodu v tom, že pre jeho umiestnenie vám stačí len pár štvorcových centimetrov. Jeho dĺžka býva síce 5 metrov, ale šírka podkladu môže byť len pár milimetrov. Tým pádom ho ľahko nainštalujete pod ľubovoľnú skrinku či poličku. Vysokú variabilitu dosiahnete pomocou rôznych farebných spektier.

led pásek

v Biele
Ø Studené
Ø Teplé
Ø neutrálne
v Farebné
Ø Modré
Ø Zelené
Ø Červené
v Kombinované
Ø Duál
Ø RGB a biele

Napájanie je 12V alebo 24V, ďalej váš výber určí intenzitu jasu na základe počtu diód na jeden meter. Táto hodnota sa pohybuje od 30 do 240 súčiastok. To ovplyvňuje aj príkon. Zaujímavým parametrom je aj typ krytia. Ten vám zaistí, či led pásik bude odolný voči vode alebo dokonca vodotesný. Ak plánujete použitie vo vlhkých priestoroch, bude pre vás aj takáto informácia smerodajná. Krásne tento druh osvetlenia pôsobí v okolí či na okrajoch bazénov.

Možnosť meniť farbu alebo odtieň predurčuje dobre upevniteľné led pásiky aj do oddychových zón, alebo ako dizajnový prvok. Dokážu výborne navodiť práve tú správnu atmosféru. No nie sú to iba dizajnové prvky. Schody, ktoré sú dostatočne osvetlené, predstavujú oveľa bezpečnejší presun medzi poschodiami. Tu je výhodou aj uhol, pod ktorým sa dá tento zdroj svetla pripevniť.

elektronika

Rovnako dobre sa dá umiestniť aj do podlahy pod krycie sklo. Obľúbeným je použitie v šuplíkoch a skriniach. Okamžite získate prehľad o všetkých veciach aj vo vzdialenejších kútikoch. Využitie ja natoľko mnohostranné, že sa čím ďalej, tým viac stáva častou technickou vymoženosťou našich domácností. Ušetrené prostriedky a znížené energetické náklady poznáte už po krátkej dobe.