Spánok ako životný štýl

Mnohí ľudia si neuvedomujú dôležitosť spánku ako takého. Spánok je niečo, bez čoho by sme jednoznačne nevedeli žiť. Uvedomujete si, že je to reálne tak? Človek bez spánku naozaj nemôže prežiť, preto by sme nemali odsudzovať ľudí, ktorí si radi pospia. Je to jednoducho ich údel, nie každému stačí pár hodín spánku denne. Vedci dosť polemizujú nad tým, čo je pre ľudské telo najzdravšie či krátky, alebo dlhší spánok. No nakoniec sa väčšinou vždy zhodnú na tom, že je to individuálne. Je len na vás, na vašom tele a na vašej psychike, koľko spánku potrebujete. Takže určite sa nedajte odradiť rečami, že nie ste medveď, aby ste prespali celú zimu. Možno ste, ale ten ľudský.

kočka

Určite však nič netreba preháňať, nechcete mať predsa preležaniny, no nie? Ak ste si na istom a viete, že patríte k ľuďom, ktorí si radi pospia, prečo o tom neuvažovať ako o životnom štýle? Ak vám túto „záľubu“ vaši známi vyčítajú, poradíme vám niekoľko argumentov, ktorými ich odrovnáte. Existuje totiž hneď niekoľko pozitív, ktoré vám zaručí len dobrý spánok. A okrem toho, vedeli ste, že je dokonca zdraviu prospešný? Práve týmto by ste mali argumentovať, ak sa chcete vyhnúť nepríjemnostiam. Tak čo, chcete sa dozvedieť, prečo by ste mali ísť spať práve teraz?

Pôsobí proti zápalom
Prečo si inak myslíte, že keď ste nachladnutý, mali by ste veľa spať? Je však zaujímavé, že to pôsobí aj ako prevencia. To by ste si mali zapamätať, keď sa vám bude nabudúce niekto sťažovať, že sa necíti dobre. Keď sa necítite vo svojej koži, je vždy lepšie to preventívne vyspať. Uvidíte, že toto na ľudí zaberie.

spící dítě

Na dobrú náladu
Človek, ktorý sa práve naozaj veľmi dobre vyspal jednoducho nemôže mať zlú náladu. Niekto dokonca tvrdí aj to, že zlý spánok vám dokáže naozaj pokaziť úplne celý deň. My sa teda vôbec nečudujeme. A čo vy? Začnete aj vy presadzovať spánok ako životný štýl?