Balím, balíš, balíme

Pobaliť sa do jedného kufra a príručnej batožiny je veľmi obtiažne najmä pre ženy, no pre mužov to často taktiež nie je malina. No väčšinou platí pravidlo, že existuje základný, takzvaný pohotovostný balíček, ktoré je nutné zobrať si so sebou na každú cestu bez ohľadu na to, kam sa chystáte. Základné pravidlo však je, že menej je viac. Preto so sebou neberte zbytočnosti a snažte sa o každej veci najprv poriadne premýšľať a potom ju zabaliť. A samozrejme, nezabudnite si nechať v kufri miesto na suveníry pre vašich známych a rodinu.

Doklady
Možno je to pre niekoho úplná banalita, no aj tak sme považovali za povinnosť túto skutočnosť pre istotu pripomenúť. Najlepšie je so sebou zobrať aj občiansky preukaz, aj pas. Človek nikdy nevie.
fotoaparát na klíně dívky
Fotoaparát
Fotografovať je potrebné úplne všetko. Čím viac záberov, tým lepšie. Hlavne, keď idete na netypické miesta, na ktoré sa veľa ľudí len tak nedostane. Zdokumentujte a prerieďte fotografie až v posledný deň cesty. Najkrajšie zábery si nechajte vytlačiť a zarámovať, aspoň budete mať krásne spomienky.

Peniaze a kreditná karta
Ideálne je mať pri sebe obe meny (ak sa na mieste, kam sa chystáte neplatí eurom), ak by ste náhodou potrebovali niečo súrne kúpiť na letisku alebo podobne. Neberte si so sebou veľký obnos peňazí, aby ste predišli zbytočným krádežiam, radšej stavte na všeobecne platné karty.
cestovatelský deník
Slnečné okuliare a opaľovací krém
Slnko je veľmi zradné a zákerné, preto vie urobiť veľa problémov. Za každých okolností sa krémujte, dokonca aj ráno, niekde je slnko silné už v skorých raných hodinách. Oči sú citlivé a taktiež je potrebné si ich neustále chrániť.

Mapa
Tá sa zíde úplne vždy, hlavne vtedy, keď sa vám niečo stane s mobilom a nebudete môcť fungovať na GPS. Stará dobrá mapa vám bude vždy nápomocná.

Lekárnička
Lieky na alergiu, proti bolesti, zápcham, hnačkám, určite na nič nezabudnite. Je dôležité, aby ste pri sebe mali lieky, ktoré potrebujete hlavne vy a o ktorých viete, že vám účinne zaberajú.