Vytvorte si vlastný náramok priateľstva

Jednoduchý prúžkovaný náramok už nie je tajomstvom. Koľko farieb na ňom chcete je na vás. Na začiatku vám postačia štyri farby. Budete potrebovať bavlnky, nožnice, zatvárací špendlík a vankúšik.
1.Odstrihnite si štyri bavlnky vo veľkosti asi jedného metra a na spravte na konci uzol. Koniec by mal byť aspoň sedem centimetrov od konca. Cez uzol zapichneme špendlík a pripneme to na vankúšik. Usporiadajte si bavlnky podľa farieb, ako chcete aby nasledovali a začínate pliesť.
pletené náramky
2.Prvý uzol spravte prvou niťou doľava, ktorú vrchom previažeme s druhou. Utiahnite niť poriadne aby ste uzol presunuli smerom nahor. Pokračujte s jednou farbou, až k poslednej farbe napravo. Vaše vytvorené uzlíky budú mať sklon doľava.

3.Potom zoberte ďalšiu bavlnku a opakujte postup ako pri prvej. Postupne uviažte všetky nite. Pokračujte, kým náramok nie je dostatočne dlhý. Nakoniec rozviate prvý veľký uzol, ktorý ste mali prichytený špendlíkom a z nití upleťte vrkoč. To isté spravte aj na druhej strake, kde ste skončili uzlíkovanie.


Navliekaný náramok

Na navliekaný náramok budete potrebovať elastickú šnúrku na navliekanie koralok (najlepšia je 7cm, pretože je hrubšia a pevnejšia), korálky, sekundové lepidlo, nožnice a zápalku.

Výber koralok je na vás. Vy poznáte svoju kamarátku a aké farby preferuje. Ak má rada eleganciu, môžete si vybrať rôzne odtiene bielej farby v kombinácii so zlatými koralkami. Do náramku môžete pridať aj prívesok, alebo koralky s písmenami. Či už vytvoríte nejaký nadpis, alebo iniciálky je na vás.
náramek na ruce muže
Na začiatok si odstrihneme dĺžku šnúrky podľa potreby a začíname navliekať. Ak máte koralky navlečené spravte aspoň dva uzlíky, na ktoré následne pomocou zápalky nanesiete sekundové lepidlo. Je to dôležité, aby sa vám náramok nerozviazal, pretože pri elastických šnúrkach je to viac ako pravdepodobné.