Vstupné schodisko do domu ej vašou vizitkou

Tí, ktorí majú pred svojimi dverami do domu aj schody, by si ich mali zariadiť čo najkrajšie. Ide o pomyselnú a v podstate i reálnu, vstupnú bránu do vášho kráľovstva. Ako ohúriť všetkých susedov a okoloidúcich? Nechajte sa trošku inšpirovať. Dom v prírode so vstupnými schodmi a bielym zábradlím.jpg

Nenechajte ich „holé“
Základom je zábradlie na schody https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/. Zábradlie, v tejto časti vášho príbytku nesmie chýbať. Schody bez neho nevyzerajú najlepšie a navyše je to i taká malá bezpečnostná záležitosť. To platí najmä vtedy, ak máte malé deti alebo domáce zvieratká. Do exteriéru sa hodia najmä zábradlia s nerezu. Môžete si samozrejme zaobstarať aj starú dobrú klasiku, teda drevo, no v tomto prípade, sa o zábradlie budete musieť trochu starať.

Zeleň to spraví
Niekedy bola zeleň všade, potom sme prišli my – ľudia a všetko sa to radikálne zmenilo. Veľmi dlhé obdobie bola zeleň v mestách a iných osídlených oblastiach systematicky ničená a potláčaná. Dnes sa však trend zmenil a rastliny sa pomaličky ale isto, vracajú späť do miest. Podporte tento dizajn. Vstupné schody do domu sú na to ideálnou príležitosťou. Použite veľké hlinené kvetináče s veľkými rastlinami alebo využite tie popínavé, ktoré môžete nechať ťahať po spomínanom zábradlí. Siahnuť môžete samozrejme aj po moderných kvetináčov. Výber je len na vás.

Môžete ich osvetliť
Všetko vysvietené je dnes veľmi moderné a žiaduce. No a vstupnom schodisku to platí taktiež. Využite staré svetielka, ktoré už nepoužívate na Vianoce alebo si zaobstarajte moderné LED svetielka.Chody pred bielym domom so žltými dvermi.jpg

Čo robiť, ak sú staré ?
No a čo robiť vtedy, ak sú vaše vstupné schody staré a vy nemáte na ich opravu? Pekne ich vyumývajte, zábradlie očistite a namaľujte. No a zvyšok je len na vašej kreativite. Využite všetky rady, ktoré ste si doteraz prečítali a uvidíte, že na dobre vyzerajúce schodisko nepotrebujete naozaj veľa peňazí a ani prác.