Ako si zútulniť aj prenajatý domov

Množstvo ľudí si myslí, že zútulňovať byt, ktorý si iba prenajali je zbytočné. Množstvo ľudí lipne na tom, že peniaze na nejaké dekorácie si mladí ľudia majú šetriť až na to „pravé prvé vlastné bývanie“ a nie na nájomný byt (v ktorom niekedy v začiatkoch majú prenajatú iba izbičku).
Prečo by sa ale nemali cítiť u seba doma pohodlne, príjemne a domácky? Neexistuje žiaden pádny argument.
A preto dám pár návrhov, ako si aj za malé peniaze zútulniť byt tak, aby nebol nijako výrazne prerobený.obrazy.jpg
Fotografie! Určite ste videli niekde u nejakého známeho alebo aj v podniku – modernej kaviarni, či reštaurácii, že ak je stena plná fotografií v rôznych rámoch, môže to byť až umelecký zážitok. A pritom toto všetko sa dá urobiť pomerne lacno. Nakúpte si rámiky podľa vášho vkusu a ponachádzajte vo vašom telefóne fotografie, ktoré máte radi. Pokiaľ by ste chceli, rámiky na fotografie si môžete aj vyrobiť, alebo prípadne zavesiť vaše krásne fotky na lanká – len tak, bez rámikov.
Kvety – tie vždy vedia vyčariť úsmev na tvári. Do vášho domovu tak pribudne ďalší život, ktorý vás bude tešiť. Kvety môžu byť vašimi tichými spoločníkmi, z ktorých budete mať radosť. Nezabúdajte ale, že na rozdiel od neživých dekorácií kvety vyžadujú starostlivosť a správne umiestnenie vo vašom byte.pohovka.jpg
Dekorácie – sošky, obrazy. Skúste si vybrať hlavne tie, ktoré vo vás vyvolávajú príjemné pocity, či pozitívne predstavy. Nejako tematicky zlaďte vaše dekorácie s okolím a vytvorte si tak za lacno domov, ktorý bude vyzerať ako z magazínu.
Ak máte známych, ktorý vyrábajú nejaké umelecké predmety, poraďte sa s nimi – možno majú práve pre vás a práve do vášho domova niečo, čo mu chýba. Prípadne vám môžu vyzdobiť vaše obydlie na mieru a vytvoriť tak nádherný, závidenia hodný byt, ktorý bude aj galériou umenia zároveň.
Ak ste zručným človekom, tak skúste nájsť rôzne videá s návodmi a vyrobte si vlastné dekorácie.
Ale nikdy nenechávajte váš domov holý – či je váš vlastný, alebo prenajatý!