Vrhnite sa na golf, je ideálny aj pre vás

Golf je vo všeobecnosti považovaný za šport milionárov, a preto prevažná väčšina Slovákov ho do okruhu svojich záujmov nezaraďuje. Možno sa ochudobňujú o výhody, ktoré tento šport nepochybne ponúka. Jeho hlavnou prednosťou je, že je vhodný pre každú vekovú kategóriu, pretože si vyžaduje iba miernu telesnú záťaž a pritom stimuluje ľudský mozog, čo vplýva na lepšiu psychickú kondíciu. Na Slovensku sa tento šport už tiež rozrástol a ihriská nájdete takmer na celom území.

golf

Čo potrebujete vedieť, kým začnete
Predtým, ako sa rozhodnete, či do toho ísť alebo nie, je tu stručný zoznam vstupných nákladov pre začiatočníkov. Cena kurzov je v rozpätí od 50 do 300 eur, jednorazový vstup na ihrisko vás vyjde od 20 do 40 eur. Pre rekreačných športovcov je možnosť požičania nutnej výbavy. Vlastná výbava golfových palíc, loptičiek, topánok a oblečenia vám ukrojí z účtu asi 500 eur a za členstvo v klube, v ktorom je započítaný neobmedzený vstup na ihrisko na celý rok je v cene od 200 do 600 eur.

Za to ale dostanete tieto benefity:

  • Čistý vzduch a príroda okolo

Pri golfe máte zaručený pobyt na čerstvom vzduchu, príjemné lúče slnka a okolitá príroda je balzamom na dušu.

  • Pevnejšie vzťahy

Spoločnosť priateľov pri športovaní a zdravá dávka súťaživosti spolu s rozhovormi má blahodarný vplyv na upevňovanie vzťahov a ponúka príležitosť aj na spoznávanie nových ľudí.

golfové hřiště

  • Miznutie kalórií

Nosením palíc či kráčaním spolu s odpaľovaním loptičiek dokážu hráči spáliť takmer 1000 kcal len počas jednej hry.

  • Silnejšie srdce

Odpaľovaním loptičiek si posilníte srdce a pri pravidelnom športovaní zároveň predídete srdcovým problémom, dokonca sa môže znížiť aj cholesterol.

  • Ostrejší zrak

Neustálou prácou svojich očí pri snahe rozoznať v diaľke malú bielu loptičku si trénujete a zároveň zlepšujete zrak.

  • Žiadne zranenia

Pri golfe vám nehrozia také nebezpečné zranenia ako pri lyžovaní či futbale, preto sa naňho dajú nahovoriť aj ľudia, ktorí by na kontaktné druhy nemali odvahu.

  • Lepší spánok

Pravidelným športovaním si zlepšujeme aj kvalitu spánku a utužujeme fyzické zdravie, spolu s trénovaním mysle a bližším kontaktom s ľuďmi dokážemeodbúrať aj stres.