Sklenené zábradlie: Jeho nenahraditeľné vizuálne vlastnosti a efekt na okolie

Prakticky pre každý minimálne 2-poschodový dom či budovu je typické, že disponuje schodiskom. Asi každého z nás teraz napadne v prvom rade jeho využitie ako komfortný spôsob prechodu z jedného poschodia na druhé, avšak na druhej strane vieme, že takisto aj schodisko môže mať rôznu formu prevedenia. O to, aby bola chôdza po ňom v prvom rade bezpečná sa musí postarať spoľahlivé zábradlie. Avšak tento bezpečnostný doplnok, akým je zábradlie sa dokáže postarať tiež o vizuálnu stránku schodiska a jeho okolia. A to najmä vtedy, ak sa pokúsime vybrať štýlový a estetický variant, kedy sa pod celkový estetický efekt podpisuje materiál, z ktorého je dané zábradlie zhotovené.

Luxusné zatočené schody, dve osoby pod schodiskom

Z hľadiska estetiky, modernosti, originálnych vlastností a zaujímavého dizajnu sa ako dokonalý príklad hodí spomenúť sklenene zabradlia http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/.

· Ide o pôsobivý trend, kedy má zábradlie formu skleneného prevedenia a tým pádom poskytuje originálne vizuálne vlastnosti celému schodisku i okolitému priestoru. Táto časť interiéru následne pôsobí modernizovane a priznajme, že takisto s dávkou luxusu.

· Túto formu zábradlia je takisto možné využiť aj na balkóne, kde poskytne takmer totožné vlastnosti, najmä čo sa týka príťažlivého dizajnu a vizuálneho efektu na okolie.
Schodisko, exteriér

Číre sklo je veľmi elegantné a jeho vlastnosti len ťažko nahraditeľné. Vieme, že sklo dokáže opticky zväčšovať priestor, ale je tu i ďalšia pozitívna stránka ako napr. kvalitné prepúšťanie prirodzeného svetla. To bude mať za následok fakt, že schodisko a jeho blízky priestor budú prirodzeným spôsobom osvetlené. Nevytvoríme nežiadanú izolovanosť a nedosiahneme zhoršenú viditeľnosť či tmavý efekt.
Schody, modré podsvietenie, pohľad zblízka

Aj napriek krehkému a jemnému zdaniu je však takéto sklenené zábradlie dostatočne odolné a pevné, respektíve určené k bezpečnej pravidelnej prevádzke do firiem alebo bežných domácností.