Vegetariánstvo má šťavu

Vegetariánstvo má šťavu

Zdravé jedlo znamená chutné jedlo. Vegetariánske pokrmy nemusia byť nudné ani nezáživné, ale šťavnaté, originálne, čerstvé, plné chutí a vôní. Výhodou je jednoduchá príprava, dostupné suroviny a máte záruku, že bezmäsité potraviny pre vaše telo predstavujú dokonalú zmes minerálov a vitamínov, ktoré potrebuje, bez toho, aby sa zaťažilo nežiaducimi toxínmi. Úžasne voňavá a hrejivá tekvicová polievka s červenou šošovicou pohladí zmysly v chladnejších mesiacoch. Obľúbite si jej mierne kurkuma.

salat

Červená šošovica je skvelá potravina, ktorá sa dá využiť ako hlavný chod napríklad v karbonátkach, ktoré sú vo vnútri mäkké a zvonku chrumkavé. Netreba si odopierať aj sladkosti – kokosky z kondenzovaného mlieka, kokosu a tvarohu sú delikatesou pre návštevy či rýchlo pripravené chrumkanie na príjemný večer. Rovnako môžete pripraviť sezamové guľôčky či ďatľove s banánom. Blížia sa Vianoce a na vianočnom stole často nechýbajú ani linecké cukrovinky, u nás nájdete skvelý, nenáročný recept. Ak ste boli zvyknutí doteraz na čisto mäsité jedlá, budete prekvapení, akú novú chuť prinesú vegetariánske recepty https://meditaciaajoga.sk/category/vegetarianstvo/recepty/.

karfiol

Ak si radi doprajete sýty burger, aj vo vegetariánskej verzii je skutočnou lahôdkou. Mäso sa dá nahradiť výživným cícerom, ale aj syrom gouda a výbornú chuť dotvára korenie adžika, ale aj zmes rôznych korenín ako ligurček, červená paprika, čerstvý petržlen. Nemusíte si odopierať klasické suroviny, na ktoré ste zvyknutí, ako žemľa, majonéza, paradajky, kyslé uhorky, no výsledok je oveľa lákavejší a zdravší. Na rýchly obed či večeru poteší vege špíz, kde hlavnou surovinou je tofu s prenikavou údenou dochuťou, zelenina ako baklažán, cuketa, paradajky či papriky, k tomu ľahký šalát a z jednoduchých surovín vykúzlite niečo svieže a fantastické. Naše vegetariánske inšpirácie a zaujímavosti zo zdravého životného štýlu na stránke meditácia a joga.