Nové rozšírenie zlepšuje intenzitu Wi-Fi: ScaleUp načítava webové stránky až štyrikrát rýchlejšie

Tím vedcov pod vedením Fabiána Bustamanteho z Northwestern Engineering, inšpirovaný notoricky známou službou turtleelike, vyvinul rozšírenie pre prehliadač Google Chrome, ktorý výrazne zvyšuje rýchlosť prehliadania webu na 30 000 stôp.
 
signál

Riešenie s názvom ScaleUp je klamne jednoduché.
 
Väčšina webových stránok je preplnená obrázkami, fonty, videá, sociálne zdieľanie tlačidiel, odkazy a ďalšie, žiadny z nich si všimnete pri prístupe na internet z vášho zamestnávateľa rýchleho širokopásmového pripojenia alebo vaše obľúbené kaviarne Wi-Fi. Tieto siete sú dostatočne robustné, aby zvládli záťaž, a my sme to očakávali.
 
Takýto druh konektivity sa značne sťažuje, keď sa vzduch pohybuje tisíckami metrov nad zemou. Či už lietadlo využíva satelitné alebo bunkové veže, latencia signálu – čas potrebný na to, aby ste prešli z počítača v sedadle 22B na zem a späť – sa dramaticky zvyšuje.
 
Pomocou nástroja, ktorý vyvinul s názvom WiFly , testoval tím Bustamante rýchlosť pripojenia na Internet na viacerých letoch. Napriek prémii, ktorú cestujúci platia za privilégium, výsledky boli zlé. Ako dial-up bad.
 
„Cestovatelia platia veľa peňazí a získavajú výkon modemu,“ povedal Bustamante, profesor informatiky na NorthCestern McCormick School of Engineering. „Úprimne povedané, bolo to jednoduché pozorovanie: Ak sa váš výkon vo webovom prehliadači bude určovať počtom obrázkov, ktoré je potrebné načítať na stránke, potom ako ich obmedzíte.“
 
Odpoveď? Ako už názov napovedá, ScaleUp robí všetko väčšie. Podobne ako responzívna webová stránka prispôsobuje rozloženie vašej pracovnej ploche alebo tabletu alebo telefónu, nástroj ScaleUp prispôsobuje obsah zvýšením veľkosti obrázkov, ktoré posúvajú obsah stránky nadol a znižuje počet objektov, s ktorými má prehliadač naraz pracovať.

média
 
ScaleUp tiež využíva ďalšie triky na urýchlenie procesu.
 
„Niektoré webové stránky zavádzajú veľa typov písma,“ povedal Bustamante, „ale to nejakú dobu trvá. Webová stránka je navrhnutá, ak písma nie sú k dispozícii, na vykreslenie stránky rovnako a stále vyzerať reprezentatívne.