Nebaví vás sťahovať? Nevadí, stačí pozerať

Sťahovanie rôznych súborov z internetu je proti autorskému zákonu, ktorý má účinnosť aj v Slovenskej republike. Takže nezabúdajte na to, že keď si sťahujete nejaký filmy, pesničky alebo dokonca knihu, tak nepodporujete autora tohto média, ale danú pirátsku stránku a tá zarába na úkor niekoho iného. Keď chcete byť teda etický a zároveň podporiť autorov média, najlepšie je si ho zakúpiť. Veď nakoniec, je vedecky dokázané, že skôr si prečítate ebook, ktorý si kúpite ako ten, ktorý ste dostali zadarmo. Nielen kvôli jeho nezaujímavosti, ale aj kvôli tomu, že vás to podvedome viaže k čítaniu. Aj keď niekedy nepomôže ani to.

snímek.jpg

No, môžete to vyriešiť aj po svojom. Nemusíte si zaberať úložný priestor v notebooku, počítači, USB kľúči alebo externom disku, ale stačí si pozerať filmy, či seriály priamo na internete cez webové stránky, ktoré umožňujú tieto služby. Veď väčšinou si ten seriál alebo film pozriete len jeden raz a viac sa k nemu nevrátite. Takže ho nemusíte mať stiahnutý v notebooku. Jedine, keby ste nemali k dispozícii internet, ale to je viac než nepravdepodobné, pretože internet je dnes už priam všade. A aj jeho rýchlosť dosahuje také hodnoty, ktoré vám umožnia prehrávanie prevažne bez problémov.
Navyše to má aj iné výhody. Nemusíte si sťahovať film a čakať niekoľko hodín na jeho stiahnutie, ale môžete rovno pozerať. Ak vás nebude baviť, môžete vybrať iný a pozerať ten. Je to oveľa jednoduchšie ako keby ste mali zasa dávať sťahovať ďalší film.

projektor.jpg

„A navyše podporíte autora filmu..“
Sťahovanie alebo pozeranie filmov je dnes už bežnou záležitosťou, no kino napriek tomu zostáva aj naďalej očarujúcim miestom, ktoré nenahradí žiadne pozeranie filmov doma, či televízor s funkciou domáce kino. Tá atmosféra v kine sa nedá vymeniť a také dobré pukance, či coca cola nie je nikde inde ako v kine. Film, ktorý tam pozeráte nadobúda najlepšie rozmery, nielen preto, že je na celej stene, ale aj pre tú neopísateľnú atmosféru. A navyše podporíte autora filmu..