Materiály musia ladiť

Prišiel čas na zariaďovanie alebo prerábanie bytu a vy neviete čo skôr. Neviete aké materiály, farbu alebo typ nábytku zvoliť. Je to prirodzené, keďže možností je čoraz viac. Obchodné domy majú nekonečný výber a my sa samozrejme nevieme rozhodnúť.

podlaha

Čo je ale základom? Základom je to aby ladili materiály! Nie je nič horšie ako keď kombinujete tisíc materiálov dokopy. Vyzerá to veľmi neesteticky. Ak teda volíte drevo určite k tomu nekombinujte plast. Niektoré materiály sa navzájom znesú ale tieto rozhodne nie.

Drevo

Pri materiály ako je drevo je dôležitý typ dreva. Niekedy je to naozaj náročné zladiť všetky typy nábytku presne do jedného typu. Mali by sme ich teda kupovať súčasne a predísť tak nezrovnalostiam. V predajni vám určite poradia. Ak vám teda nevyšlo súčasné nakupovanie určite si drevo odfoťte a až tak nakupujte. V obchode na to už jednoznačne neprídete! Ak si pamätáte názov dreva je to omnoho lepšie, avšak aj tam môžu byť isté rozdiely. Je preto veľmi dôležité dôkladne vyberať.

V poslednej dobe si však veľkú obľubu získal práve plast a plastové zariadenie. Je oveľa lacnejšie a ak sa vám prestane páčiť môžete ho jednoducho vymeniť. Ak si už teda zvolíte tento typ zariadenia určite by mali byť hlavné prvky rovnaké. Najlepšie vyznejú úplne jednoduché kúsky. Veľmi pekne vyzerá kombinácia bielej a čiernej farby. Tieto výrobky môžete doplniť sklom. Sklo je celkom univerzálne a hodí sa k viacerým materiálom.

stolek

Všetky materiály by však mali spolu vytvárať krásny súlad. Určite by ich nemalo byť príliš veľa. Prehnané veci vôbec nevyzerajú vkusne. Heslom dnešnej doby je jednoduchosť. Určite nie prehnané vzory a výrazné farby. Skúste sa inšpirovať rôznymi obrázkami a katalógmi. Vyberať si môžete z veľmi veľa rôznych výrobkov. Ide už len o to aby sa k sebe jednotlivé materiály hodili.