Kvalitné okná z hliníka

Pri výstavbe nášho domu sa častokrát rozhodujeme dvoma spôsobmi. Podľa toho čo sa nám páči a podľa toho či na to máme peniaze. V prípade, že staviate novostavbu alebo rekonštruujete, by ste mali urobiť kompromis a hľadať kvalitnú vec za rozumnú cenu. Lacné materiály a produkty mám privodia zbytočne vrásky. Tento tovar vám buď dlho nevydrží alebo nebude funkčný podľa vašich predstáv. A najmä pri oknách, ktoré by sme radi osadili na dlhé roky by sme nemali vybrať len najlacnejšiu variantu. Mali by ste si naštudovať všetky výhody a nevýhody každého typu materiálu použitého na okná.

okná

Používané plastové či drevené okná sú v poslednej dobe čoraz častejšie vytláčané z trhu hliníkovými oknami. Veľmi častým dôvodom prečo si zákazníci volia čoraz viac hliníkové okná lmmont.sk je najmä ich dizajn. Vzhľad hliníkových okien je minimalistický a dokonale sa hodina aj na veľkoplošné okná. Získate maximálnu presklenú plochu, čím získate ešte viac slnečného žiarenie prenikajúceho do vašej domácnosti. Farebné prevedenie a povrchovú úpravu si môžete zvoliť samozrejme akú chcete, ale bežná čierna skvele zapadne do každého interiéru a pôsobí moderne.

hliníkové okná

Veľkou výhodou hliníkových okien je taktiež ich hmotnosť. Hliník je ľahký materiál a preto sa využíva aj na veľkoplošné okná, s výstupom na terasu, kde potrebujete zabezpečiť ľahké otváranie. Ďalšími výhodami je dobrá tepelná izolácia a zabezpečujú tiež odolnosť proti vlámaniu, požiaru či dymotesnosť. Tieto vlastnosti zabezpečujú aj hliníkové dvere, ktorý je možné použiť v interiéri ale aj ako exteriérové dvere, ktoré spĺňajú tie najväčšie nároky. Navštívte stránku lmmont.sk a dozviete sa o dizajnových štýloch, povrchových úpravách a možnosti inštalácie hliníkových okien a dverí oveľa viac. Odborníci vám pomôžu taktiež pri vyberaní z produkcie ALUPROF alebo SCHUCO a v prípade záujmu vám vyhotovia cenovú ponuku.