Problémy s kanalizáciou riešte iba s odborníkmi.

Mnohí domáci majstri sa dnes pýtajú, prečo by si mali volať pri upchatej kanalizácii špecializovanú firmu, keď problém dokážu odstrániť aj sami. A možno aj niektorí z vás majú vo svojom okolí známeho majstra, ktorý podobné havárie odstraňuje všetkým ľuďom v okolí. A pritom určite bude aj lacnejší, takže je určite rozumnejšie nevolať predražené firmy.

kanalizácia

Nie je majster ako majster.

Tých dôvodov, prečo volať odborníkov a nie lokálneho opravára, je dnes už skutočne veľa. Ak ide o úplne bežné upchatie, keď spláchnete omylom handru do WC, tak už aj vtedy je lepšie volať špecialistov. Aj váš majster vám možno tú handru odstráni, no s rizikom, že vážne poškodí steny kanalizácie a vás celá oprava bude stáť neuveriteľné peniaze. Súčasné firmy zamerané na krtkovanie AB-krtkovanie potrubia používajú metódy, ktoré sú veľmi efektívne a vaše potrubie sa takýmto čistením určite nepoškodí.

Ďalším dôvodom, prečo je privolaná firma lepším riešením, je účinnosť a komplexnosť čistenia stien potrubia. Najčastejšie používané vysokotlakové čistenie nielenže odstráni prekážky v kanalizácii, ale dokonale prečistí aj steny kanalizačného potrubia, ktoré sú pokryté vrstvami mastnoty a špiny. Tlakom vody sú tieto potrubia doslova vynovené a ich steny sú ako nové. Takéto služby vám váš lokálny opravár určite neposkytne.

krtkovanie

A ak sa dostaneme k vážnejším problémom, tak je rozdiel medzi profesionálnou firmou a chlapíkom s drôtom na čistenie potrubia už naozaj priepastný. Niekedy problém v kanalizácii odhalí iba diagnostika potrubia pomocou kamerového systému, ktorý je zavedený do kanalizácie. Takto identifikovaný problém sa následne rieši spôsobom, ktorý bude účinný. Ak takáto diagnostika odhalí prerastenie koreňov z okolitých stromov, alebo zatvrdnutú betónovú zmes, musí nastúpiť veľmi účinné frézovanie potrubia pomocou špeciálnej frézovacej hlavice. A váš majster s drôtom by v takomto prípade asi veľmi úspešný nebol.