Deti a ich pesničkový svet

Pred niekoľkými rokmi to všetko vypuklo. My čo sme vtedy nemali deti, sme to až tak nevnímali, ale pre detský svet to bola taká malá revolúcia. Nehovorím o tom, že deti vedia ovládať mobily a tablet lepšie ako niektorí dospelí, ale o moderných detských pesničkách . Videá na internete ovládli nie len celé Slovensko. Je jedno, ktorý spevák s tým začal ako prvý, ale super je na tom, že robia krásnu prácu a venujú sa deťom. Radosť z nich majú  všetky detičky rôznych vekových kategórií. Tešia sa dokonca aj rodičia, ktorý si môžu zakúpiť rôzne DVD, CD s jednotlivými pesničkami, ba dokonca celými filmami. Pesničky môžete potom deťom kedykoľvek prehrať v aute, keď cestujete alebo z dlhej chvíle doma. Je to rýchly pomocník a zaujme ich na dosť dlho, aby ste stihli s prehľadom navariť obed a poupratovať. Môžete túto fintu použiť aj u lekára, alebo hocikde inde. Stačí jednoducho pustiť video na mobile a máte hotovo. No treba dať veľmi veľký pozor, lebo videá sú veľmi chytľavé a deti sú neraz na nich doslova závislé. Zase nie je dobré celý deň pozerať do televízie, či mobilu. Radšej treba ísť s deťmi do parku a tam sa zahrať a zaspievať si pesničky, ktoré už vedia stopercentne naspamäť.

děti

Na Slovensku máme viacero umelcov, čo sa tejto téme venujú. Pohltila ich táto práca, lebo ich to určite baví, ale hlavne je o nich veľký záujem. Preto robia predstavenia v divadlách, v školách, ba dokonca si ich rodičia volajú aj na narodeninové oslavy.

etapa

Môžeme si spomenúť tých najobľúbenejších.

  • Smejko a Tanculienka– sú to dvaja kamaráti, lienka a čmeliačik, ktorý zabávajú svojich chrobáčikov hlavne pesničkami, ktoré sú spojené s tradičnými rozprávkami, alebo riekankami.
  • Spievankovo– si myslím, že veselá Spievanka a Zahrajko s gitarou robia pesničkovú šou asi najdlhšie. Lebo keď ich spomeniete, nenájdete ani jedno dieťa, ktoré by ich nepoznalo.
  • Miro Jaroš– spevák zo Superstar, ktorého milujú asi trošku viac staršie deti. Jeho chytľavé songy a choreografie sú naozaj zábavné.
  • FÍHA tralala– Fíha, ktorá sa venuje tým najmenším detičkám spolu s Baby Band. Ja s mojou dcérou sme na jej jednoduchých pesničkách začínali. A isto sme neboli jediné.