Ako vyberať osvetlenie do nočných klubov

Kamarát predával nočný klub v centre mesta, ja som už dlho nad niečím podobným premýšľal, tak som išiel do toho, v našom meste je nočných klubov veľa, takže konkurencia je celkom krutá. Preto som musel premýšľať nad desiatkami drobností, ktorými by som mohol k sebe dotiahnuť ľudí. Viete, čo sa ukázalo ako jedna veľmi dobrá a asi najefektívnejšia vec? Osvetlenie! Koncerty, diskotéky alebo len bežný deň – večer a noc – v klube, dokáže správne osvetlenie úplne zmeniť.

Ľudia v svetlách reflektorov v nočnom klube

Ako na to

V prvom rade musíte urobiť to, aby boli ľudia spokojní, aby sa pri danom osvetlení cítili dobre a príjemne. Napríklad, počas dňa, by ste mali mať v podniku príjemné denné svetlo a ak nemáte veľa okien, tak používajte klasické biele svetlo. Večer, už môžete ísť do tlmenejších a červených tónov. No a ak sa v klube realizuje nejaká akcia, tak musí byť svetlo výrazne odlišné.

Nahá žena pod reflektorom na pódiu

Ako osvetliť akcie v podnikoch

Pokiaľ k vám príde kapela, je dosť možné, že si svetlo prinesú so sebou alebo, že budú mať chalana, ktorý vaše svetlá nastaví podľa ich požiadaviek. Na nočné akcie sa mi najviac osvedčil led reflektor od LEDprodukt, teda viacero reflektorov. Svetlo je príjemné, viete si vybrať z mnohých farieb, odtieňov aj intenzít s osvetlenia, reflektory sa nenahrievajú, čo je v klube plnom ľudí celkom plus, keďže je tam teplo a na nevydržanie aj bez horúcich reflektorov, a čo je taktiež veľmi dôležité, všetko LEDkové žerie strašne málo elektrickej energie. Ak teda svoj podnik prevádzkujete skutočne preto, aby ste niečo zarobili, teda nejde len o spôsob ako si vyriešiť svoje daňové priznanie, používajte LED svetlá, a to ako pri reflektoroch a všetkých iných svietidlách a lampách. Ak by ste chceli vedieť, koľko sa mi podarilo ušetriť po výmene reflektorov, tak sa to pohybovalo okolo päťsto eur za rok, a to hovorím o roku, kedy sme mali pomerne málo akcií. Hold, staré klasické reflektory, žerú ako krava!

Reflektory rôznych farieb na strope