Afty a prevencia proti nim

Aft je malá biela škvrnka v ústach, ktorá je zapálenia a nepríjemná na dotyk jazykom. Mnoho ľudí nimi trpí pravidelne. A aj keď odborníci stále nevedia prísť pre ich jednoznačný pôvod výskytu, existuje pár rád a tipov, ak osa im vyhnúť, alebo sa o to aspoň pokúsiť.
Aj keď, ako som už vyššie spomínala, jasná príčina vzniku nie je doposiaľ úplne presne známa, je tu pár možných príčin, ktoré by mohli byť ich pôvodcom a to:

ústa.jpg

  • Oslabená imunita – ako takmer vo všetkom, aj v tomto má prsty práve naša imunita. Tá, ak je oslabená alebo nepracuje úplne správne, tak, ako by mala zvykne nám narobiť veľmi veľkú neplechu v zdravý psychickom, aj fyzickom. Keď máme oslabenú imunitu, všetky choroby z okolia si k nám nájde lepšie a ľahšie cestu, tiež nám môžu aj uškodiť oveľa viac, akoby sme vôbec čakali alebo predpokladali. Rovnako tak aj pri aftoch, zlepšite si imunitu a pravdepodobne príde aj menší výskyt týchto nepríjemností.
  • Môžu ich spôsobovať aj niektoré jedlá – a to napríklad čokoláda, citrusové plody, príliš studené alebo teplé nápoje. Ak konzumujete prehnané množstvo nejakej určitej potraviny, pouvažujte, či by vznik vašich aftov v ústach nemohol byť spôsobený práve nimi.
  • Koreniny –rovnako ako napríklad aj pri alergii, nie všetkým nám musí bezpodmienečne sedieť všetko. Napríklad niektoré koreniny nám môžu tiež v ústach spôsobovať rôzne defekty. A nie len to, napríklad aj vyrážky na pokožke alebo kadejaké iné problémy.

pusa.jpg

  • Fajčenie –samozrejme, že ho treba spomenúť. Všetci dobre viem, že fajčenie nám jednoducho neprospieva. Rovnako, ako neprospieva našim pľúcam, mozgu, pokožku, zubom a celkovému zdraviu, neprospieva ani optimálnemu stavy v ústnej dutine, teda, aj fajčenie môže byť príčinou vašich problémoch v ústach.
  • Nadbytok baktérii –tiež veľmi známy a nepríjemný pôvodca mnohých našich nezrovnalostí. Umývajte si často ruky a preventívne pravidelne detoxikujte organizmus.