Aké typy sklenených dverí poznáme

Sklenené dvere musíte vedieť vybrať správne. Nepoznáme totiž len jeden typ takýchto dverí. Môžu byť posuvné, klasické, lietajúce alebo bude sklo, tvoriť len ich časť. Pamätajte hlavne na to, že nie každý druh sklenených dverí, sa hodí do každej domácnosti. Žena otvára dvojkrídlové sklenené dvere.jpg

Klasické – otváracie dvere

Hovoríme o dverách, ktoré sú upevnené v klasickej zárubni a visia na pántoch, respektíve na úchytoch. Takéto dvere môžu byť celosklenené alebo mať zo skla iba výplň. Nájdete ich v rôznych vyhotovenich, napríklad osadené do hliníkového rámu alebo v kombinácii s klasickou drevotrieskou.
Vybrať si môžete aj typ zárubne, a to falcovú alebo bezfalcovú. Takéto dvere sa hodia do bytov, kde nie je nutné šetriť s priestorom.

Posuvné sklenené dvere

Druhým najpopulárnejším typom sklenených dverí, sú dvere posuvné. Ide o ideálne riešenie do priestorov, kde nie je dostatok miesta. Pri ich otváraní totiž nezasahujú do miestnosti, čím ho, logicky, šetria.
Pri posuvných dverách máte na výber viacero možností ich upevnenia. Môžete použiť závesný systém na stenu, takzvané puzdrové zárubne, do ktorých sa dvere zasúvajú alebo drážku -vodiacu koľajničku, ktorá bude zapustená do steny.

Závesný systémna stenu je najlacnejšie a najrýchlejšie riešenie. Musíte však počítať s voľným miestom na stene, aby sa mali kde otvárať.
Puzdrové zárubnesú najkomplikovanejšie na realizáciu, ale ušetria mnoho miesta.
Dvere osadené do drážky v stene, potrebujú viacero stavebných úprav a cenovo sa nachádzajú niekde uprostred.Muž stojí pri veľkých posuvných sklenených dverách.jpg

Dvojkrídlové dvere

Tieto dvere nemajú jedno, ale dve krídla. To dá rozum, že? Môžu sa normálne zatvárať kľučkou alebo, takpovediac, lietať hore – dole. Prvý typ môžete využiť aj ako dvere exteriérové, tie druhé iba v interiéri. Hodia sa do naozaj priestranných bytov, pretože pôsobia naozaj robustne. Sú omnoho širšie a väčšinou i vyššie, takže do dvojizbového bytu v paneláku, sa naozaj nehodia.