Samsung The Frame: Kvalitný televízor a umelecké dielo na stene v jednom

Minulý mesiac (september 2019) prišiel aj na Slovensko televízor značky Samsung, ktorý je zaujímavý predovšetkým svojimi estetickými vlastnosťami. Ak ho zavesíte na stenu a spustíte do prevádzky, pozeráte TV, avšak akonáhle sa vypne, televízor sa premení na obraz. Ide tak zároveň o vkusný doplnok interiéru, no rozhodne tiež o kvalitnú TV, ktorá disponuje technológiou QLED. Konkrétne vravíme o novinke s názvom Samsung The Frame.Televízia, umelecké.jpg

  • A slabá stránka? No tou je asi cena, pričom modely sa pohybujú v cenovej kategórii 1000 – 1400 eur v závislosti od veľkosti uhlopriečky.
  • Výnimku tvorí model s 65“ uhlopriečkou, ktorý siaha k cenovej hranici 1800 eur.

Pre obrazovku je typický estetický rám, čo je vlastne veľmi vkusný doplnok tvoriaci atmosféru štýlového obrazu na stene. Na rozdiel od dnešných klasických televízorov, ktoré takisto disponujú atraktívnym dizajnom však aj napriek tomu ide z vizuálneho hľadiska o niečo iné, respektíve nadradenejšie. Doslova získate TV, ale zároveň aj interiérový doplnok vo forme drahého umeleckého diela.
Ako už ale bolo spomenuté, nezabúdajme ani na kvalitnú technológiu vo forme QLED, ktorá sa v tomto prípade postará o vysoký kontrast a hlbšie odtiene pri sledovaní videa. Takisto stojí za zmienku nižšia tendencia „vypaľovania“ obrazu aj napriek sledovaniu s nastavením vysokej, respektíve najvyššej kvality z hľadiska jasu, kontrastu, odtieňov a podobne.TV, fantasy, mystické.jpg
Samsung The framevšak ponúka vizuálne kvality už na prvý pohľad, čiže aj z vonkajšieho hľadiska. Jeho vonkajšou konštrukciou je vlastne elegantný rámik veľmi podobný tým, ktoré sa používajú na zarámovanie obrazov. Konkrétne máme v tomto smere na výber 4 prevedenia- a to bielu, čiernu, béžovú alebo hnedú farbu.
Patent televízora a zároveň závesného digitálneho obrazu funguje na spôsob takmer neviditeľného káblika, čo je vlastne zdroj jeho elektrickej energie. Tento kábel je však veľmi praktický a skoro si ho ani nevšimnete.