Ak chcete obchodovať so štátom, zapíšte sa

Ak chcete obchodovať so štátom, zapíšte sa

Drobní podnikatelia, rodinné firmy či veľké spoločnosti, všetky majú jedno spoločné, a tým je podnikanie v rozličných odvetviach a na rôznych úrovniach. Majú však záujem pracovať so ziskom a svoje podnikanie posúvať na vyššiu úroveň. Reklama je jednou z možností, ako o sebe dať vedieť a osloviť široké spektrum zákazníkov, no ak chcú uzatvárať seriózne zmluvy s verejným sektorom, musia byť zapísaní v RPVS. Registráciou sa im otvárajú možnosti ako sa lepšie dostať k zákazkám, ale aj k financiám, aj keď s istými limitmi.

úspech, podnikateľ, grafy

RPVS vytvoril štát, skratka znamená Register partnerov verejného sektora Lglegal a jeho úlohou je overovanie vlastníckych práv či väzieb fyzických osôb alebo spoločností, ktoré majú záujem o obchodovanie s verejným sektorom, teda štátom či obcami a podobne. Ide o firmy, živnostníkov, rodinné podniky či dokonca veľké medzinárodné spoločnosti, ktoré už v registri zapísané sú, no postupne pribúdajú ďalšie. Výhodou zapísania do registra pre subjekty je skutočnosť, že iba tie, ktorí v ňom figurujú, sú oprávnené uzatvárať zmluvy so štátom či obcami, teda celým verejným sektorom, a tiež majú možnosť dostávať dotácie, aj keď s malými výnimkami, ktoré sa týkajú napríklad finančného limitu.

litigation_and_dispute_resolution

Do RPVS sa môže zaregistrovať spoločnosť iba prostredníctvom oprávnenej osoby, a tou môže byť napríklad aj poverený advokát. Advokátska kancelária Lglegal sa na vykonávanie zápisom firiem či spoločností do tohto registra špecializuje už od počiatku účinnosti zákona o RPVS a za ten čas sa posunula medzi 10 top kancelárií, ktoré majú oprávnenie na overovanie vlastníckych väzieb. Pracujú na profesionálnej úrovni, do dnešného dňa sa im podarilo do registra zapísať už 200 spoločností, sú medzi nimi drobní živnostníci, rodinné podniky, firmy či veľké medzinárodné spoločnosti. Každú zmenu či zápis nového subjektu vykonajú za vás, takže sa na nich môžete bez problémov obrátiť.