Zvýšenie efektivity proteínu

Samozrejme, že pravidelné a správne cvičenie je základom úspechu. Určite máte preštudované články, ktoré odporúčajú cviky pre budovanie svalovej hmoty ( väčšie váhy a menej opakovaní, redukcia kardia na minimum…). Áno, všetko je to pravda.
vitamínový nápoj
Dokonca aj správna a vyvážená strava, je neodmysliteľná. Ale nezabudli ste na fakt, že bez sacharidov to jednoducho nepôjde? Možno vás sklamem ak ste si mysleli, že sa stanete Arnoldom Schwarzeneggerom, keď budete jesť len proteíny. Sacharidy majú totiž veľmi dôležitú úlohu vo vašom tele. Vďaka sacharidom vaše telo dostane energiu, aby mohlo rozviesť všetky potrebné živiny na správne miesto.

Vo vašom prípade, aby sa prijaté bielkoviny dostali priamo do svalov. Ak si hneď po tréningu rozmiešate proteínový nápoj vo vode, veľká časť sa jednoducho vylúči močom. Vaše telo nemá energiu na stavbu svalstva a preto váš nápoj bude jednoducho prefiltrovaný cez obličky a následne vylúčený. Ak chcete tomuto nežiaducemu predísť, pred tým ako si doprajete váš obľúbený kokteil, zjedzte lyžičku medu a pár orechov. Med vám zvýši glukózu v tele, ktorá bude slúžiť ako hnací motor pre prijaté proteíny. Čiže „proces stavby“ je zaručený.
Nezabúdajte aj na fakt, že nadmerné množstvo prijatých bielkovín, je zbytočné – to, čo telo nepotrebuje, jednoducho vylúči, a vy si môžete uškodiť. Skúste si spočítať koľko gramov bielkovín ste schopní prijať v jedle a podľa toho usudzujte koľko gramov proteínového prášku vlastnepotrebujete.
léky a ovoce
Dávajte si pozor aj na pitný režim! Bielkoviny sa totiž usádzajú v obličkách. Preto sa snažte vypiť aspoň dva litri čistej vody denne, aby ste všetok odpad z vášho tela bezpečne vylúčili. Pite počas celého dňa, v malých dúškoch, aj keď nie ste smädný. Ak máte smäd, „už je neskoro“. Pocit smädu je prvý príznak dehydratácie.