Zábradlie z nerezu je bezpečné a zároveň aj dizajnovo prepracované

Nerez netreba asi nikomu predstavovať, ide o oceľ, ktorá výrobkom dokáže vdýchnuť nádych elegancie, je praktická, funkčná a má dlhú životnosť, pritom nároky na údržbu sú minimálne. Nerez sa tak stal súčasťou mnohých administratívnych budov, bytových aj rodinných domov či obchodných centier. Jeho pozitívne vlastnosti sú neodškriepiteľné, a preto nerezové zábradlie na schody ho často vídať v návrhoch na doplnky zariadení stavieb, napríklad na zábradliach schodísk, balkónov či terás.

Zabradlienaschody

Schody spĺňajú podmienky na užívanie iba v prípade, že majú zábradlie, ktoré chráni ľudí, ktorí po ňom prechádzajú, pred prepadnutím. To môže byť vyrobené z dreva, ocele, hliníka či nerezu, stĺpikové alebo vyplnené bezpečnostným sklom. Stĺpikové zábradlie je tvorené iba nerezovými tyčami, ktoré sú osadené vo vzdialenostiach od seba v rozmedzí, ktoré udáva norma. Druhým variantom je zábradlie tvorené nosnými stĺpikmi a medzery medzi nimi sú vyplnené bezpečnostným sklom. Sklenená výplň dodáva schodom eleganciu, dokonca môže byť aj akousi optickou bariérou, ak použijeme sklo nepriehľadné.

Nerezové zábradlia sa hodia do interiérov, ale aj do vonkajších priestorov, no tam už treba použiť odolnejšiu oceľ, lebo materiál musí odolávať vplyvom počasia, teda dažďu, mrazu či slnečným lúčom, ktoré sú agresívne a dlhodobým pôsobením ovplyvňujú kvalitu nerezu. Podmienkou je odolnosť voči hrdzi, čo nerez spĺňa. Preto je jeho využitie také široké, ale aj kvôli jeho dlhej životnosti a tiež takmer žiadnej špeciálnej údržbe.

Samozrejmosťou je utieranie nečistôt a prachu špeciálnymi prostriedkami na to určenými, a potom ho stačí už len preleštiť a je opäť ako nové.

stair-hand-hold-1336437_640

Zábradlie je doplnok, ktorý ak je urobený kvalitne a dizajnovo vhodne, dokáže stavbe vtlačiť znak originálnosti, nepôsobí rušivo, skôr naopak, vyzdvihne to, čo je na danej budove zaujímavé a dodá jej istú jedinečnosť. Ceny za zábradlie nie sú pevne dané, na každý typ treba vypracovať vždy novú, aktuálnu ponuku ceny, pretože tá závisí od rozsahu výroby, množstva použitého materiálu či zložitosti prevedenia.