Šperky, ich estetické nosenie alebo čo je IN?

Šperky, ich estetické nosenie alebo čo je IN?

Z hľadiska doplnkov a šperkov platí, že dokážu výrazne vykresliť celkový ženský imidž k dokonalosti, ale takisto to s nimi nie je vhodné preháňať. V skratke vsadiť na menej šperkov, avšak o to viac elegantnejších.

Žena, model, šperky

Samozrejme je ale pravda, že trendy sa pomerne rýchlo menia a príkladom je aj spomenuté tvrdenie. Pretože ešte pár rokov dozadu by ste pravdepodobne čítali, že v kurze sú veľké a nápadné šperky, pričom dnešná „módna polícia“ diktuje opak. Základom ale zostávajú elegantné nausnice strieborne či napríklad strieborné retiazky a podobné prvky, s ktorými naďalej nič nepokazíte. Presne naopak! V prípade, že sa správne skombinujú s ostatnými súčasťami a oblečením, efektom bude luxus a estetika. A aj naďalej platí, že ženám jednoducho šperk pristane. O to viac v situácii spoločenskej alebo významnej udalosti či stretnutia.

V súčasnosti je z hľadiska šperkov a ich h nosenia vítaný „minimalizmus“. Kedy nedominuje ich množstvo, ale skôr estetika a zladenie s oblečením. Sú preto stále viac vítanými výrobné materiály, respektíve kovy ako zlato alebo striebro. Stručne je tak v kurze jednoduchší dizajn šperkov, čo sú ale vyrábané z drahších a viditeľne luxusnejších kovov.

Tvár ženy, modelka, náušnice

Oplatí sa preto vsadiť na nestarnúce tvrdenie, že „ v jednoduchosti je krása“. Okrem šatníka by tak každá domácnosť (v ktorej je aspoň jedna žena) mala byť po ruke takisto šperkovnica. Respektíve rýchla pomoc, ak potrebujete svoj imidž doladiť k dokonalosti a hľadáte to pravé orechové. V neposlednom rade je to príjemný pocit vedieť, že v prípade ohlásenej alebo naopak neohlásenej udalosti máte po ruke doslova zlato alebo striebro. Čiže elegantný a vysoko estetický šperk, na ktorý môžete byť právom pyšné.

Takéto doplnky je vhodné mať vždy po ruke, pretože jeden nikdy nevie. A v mnohých prípadoch je to práve šperk, čo dodá potrebné vyzdvihnutie štýlu k požadovanej hranici.