Popularita hliníkových diskov

Možno ste si aj Vy všimli, že čoraz viac motoristov siaha po hliníkových diskoch a na autách ich vidíme aj počas zimného obdobia. Vieme, že v prípade týchto diskov vyššej kvality ide o niečo vyššiu investíciu než v prípade tých plechových, ale predsa ponúkajú efektívnejšie vlastnosti a samozrejme i viditeľne krajší dizajn https://www.najdisky.sk/hlinikove-disky/anzio/.

bmw

V tomto smere sa hodí pripomenúť ich praktickejšiia údrža, respektíve jednoduchšie čistenie od špiny a dôležitou stránkou je takisto ich pevnosť. Koniec koncov výsledky hovoria sami za seba, popularita hliníkových či ALU diskov v našej krajine za posledných pár rokov prudko vzrástla.

  • Desať a viac rokov dozadu boli disky z hliníku v zimnom období prakticky ojedinelou záležitosťou, no dnes sú preferovaným doplnkom aj počas tohto obdobia, nakoľko sa výrazným spôsobom podpisujú na vizuálnom prevedení vozidla.

Motoristi skrátka chcú, aby ich auto vyzeralo skvele po celý rok a z ALU diskov tak chcú vyťažiť maximum. Okrem dizajnovej stránky však využívajú aj ich praktické a funkčné vlastnosti.

Za pravdu nám dáva aj trh a jeho štatistika, ktorá ukazuje, že dnes je po hliníkových diskoch oveľa vyšší dopyt, než tomu bolo v minulosti, a to je hádam najlepší dôkaz ich funkcionality ako aj obľúbenosti u bežných vlastníkov osobných áut. Popularita diskov z estetických zliatin však pravedpodobne ešte porastie a prakticky aj počas zimných mesiacov. Takisto pripomeňme, že ich novodobé prevedenie poskytuje šikovnejšiu a vlastne nenáročnú údržbu ako aj povrchovú úpravu, pričom za zmienku určite stojí aj ich pevnosť. Aj toto sú zrejme podstatné faktory, kvôli ktorým aj naši vodiči „presedlali“ na opisovaný typ diskov, nehľadiac na ročné obdobie.

slitinové disky

Alu disky disponujú vysokou mechanickou kvalitou a odolnosťou voči poškodeniu, ale používajú sa k viditeľnému skrášľeniu dizajnu konkrétneho auta. Oplatia sa takisto počas zimného obdobia pre vodičov, ktorí jazdia v pravidelnejších intervaloch a na dlhšie trasy.