Poľsko a jeho tajomstvá

Podkarpatia (Podkarpackie)
 
Najjužnejšia časť krajiny je Podkarpatia plná majestátnych hôr, cez ktoré pretekajú pohoria Beskydy a Bieszczady. Leží tiež na úpätí Karpát.
 
V horách a údoliach ponúka veľa krásnych turistických trás a populárne je aj lezenie po skalách. Niektoré časti regiónu patria medzi najdivokejšie a najodľahlejšie v Európe.Podkarpackie Poľsko.jpg
 
Kým Rzeszów na rieke Wislok je najväčším mestom a skutočne hlavným mestom Podkarpatska, je tu oveľa viac k videniu, pričom Jaroslaw aj Krosno priťahujú svoj podiel návštevníkov.
 
Provincia Svätého Kríža (Swietokrzyskie)
 
Názov južného regiónu provincie Svätého Kríža je pomenovaný po prekrásnom pohorí Swietokrzyskie, ktoré ho vedie. Veľa z toho sa skladá z kopcovitých kopcov a poľnohospodárskej pôdy, s množstvom krásnych krajinných parkov.
 
Medzi jeho nádhernou krajinou sa skrýva mnoho kúpeľných miest a kúpeľných miest, z ktorých najobľúbenejšie sú Busko-Zdroj. Úžasná scenéria, ktorá vás pozdraví, nech ste kdekoľvek, skutočne robí z nej sen pre milovníkov prírody.
 
Zatiaľ čo jej panenská príroda je príčinou mnohých ľudí, história sa prejavuje aj na hrade a paláci inšpirujúcom úctou Kielce, pričom sa oplatí vyskúšať aj stredoveké a renesančné mesto Sandomierz.
 
Warmia-Masuria (Warminsko-Mazurskie)
 
Pri ruskej enkláve Kaliningrad na severe a Pomoransku s Gdanskom na západe má severná oblasť Varmsko-Mazúriaiba malé pobrežie na Puckovom zálive, ktoré je oddelené od otvoreného Baltského mora polostrova Hel.
 
Región je však známy svojimi mnohými jazerami, je ich tu pozoruhodne vyše 3000, aby ste sa vyskúšali pri plávaní, plachtení a rybolove všetkých veľmi populárnych aktivít.
 
Medzi mnohými vodnými cestami a lesklými jazierkami sú niektoré očarujúce mestá. Gotické centrum Olsztynu a malebný Mikolajki sú obľúbenými strašidlami, ktoré slúžia ako vstupná brána do oblasti Veľkých Mazurských jazier.Mesto Gdaňsk.jpg
 
Západopomoranské vojvodstvo (Zachodniopomorskie)
 
Západné Pomoransko sa nachádza v severozápadnom rohu Poľska a je domovom krásneho pobrežia Baltského mora, ktoré je plné nádherných pláží; v regióne sa tiež nachádza mnoho jazier a lesov.
 
Keďže je to jedna z najzelenších častí krajiny, Západné Pomoransko láka davy turistov. Jeho mestá vystavujú nádhernú škálu architektonických štýlov, spolu s gotickými, barokovými a renesančnými budovami.
 
Najpôsobivejšie z nich sú Štetín a Koszalin, zatiaľ čo prímorské mestá Swinoujscie, Kolobrzeg a Darlowostoja za to pozrieť sa na prekrásne pláže, ktoré sa nachádzajú v okolí.