Kŕčové žily môžu vzniknúť z ničoho nič

Všimli ste si, že sa vám na nohách objavili kŕčové žily? V tom prípade ste pravdepodobne začali pátrať na Googli, prečo sa u vás mohlo toto ochorenie objaviť. Veď cvičíte, nemáte nadváhu, nemáte problémy s vysokým krvným tlakom, no a napriek tomu na vašich nohách vytŕčajú nepekne vyzerajúce žily. Podobné to bolo aj u mňa. Kŕčové žily na nohách Venasum sú zradné aj práve preto, že môžu vzniknúť bez akýchkoľvek racionálnych dôvodoch.Žena v modrých plavkách sedí s vystretými nohami pri bazéne
Vždy som športovala, jedla zdravo, nefajčila, pila ozaj len príležitostne, nemala žiadne iné zdravotné komplikácie a kŕčové žily sa jedného dňa objavili aj u mňa. samozrejme, že to nemyslím doslovne. Ak sa však nad tým tak zamyslím, na nohách som nemala naozaj nič a žily sa objavili v priebehu mesiaca takže to bolo pomerne rýchle. Objednala som sa na cievne a lekárka potvrdila diagnózu, o ktorej som si už aj tak bola takmer istá. Išlo o kŕčové žily a ich pôvod bol neznámy.

V našej rodine, týmto ochorením nikto nikdy netrpel a ako som už spomenula, nespadala som do žiadnej z rizikových skupín. Preto som s doktorkou pomerne dlho konzultovala, z čoho presne mohli kŕčové žily na mojich h nohách vzniknúť. Ani ona nevedela na túto otázku odpovedať jednoznačne. Žena v krátkych nohaviciach sedí s preloženými nohami na lavičkeTak som začala pátrať ešte viac. Tieto informácie sú, aspoň podľa mňa, dôležité naozaj pre každého. Ak si totiž myslíte, že toto ochorenie sa vás nemôže týkať, nie je to úplne pravda. Podľa mojich zistení, môžete byť pokojne prvý z vašej rodiny, u koho ochorenie prepukne. Dokonca nemusíte robiť nič zle a ani nemusíte trpieť inými problémami. V asi piatich percentách prípadoch, totiž môžu kŕčové žily vzniknúť naozaj iba tak, teda z ničoho nič. Preto by ste nemali podceňovať preventívne návštevy svojho lekár. To platí naozaj aj pre ľudí, u ktorých toto ochorenie nemá prečo vzniknúť, teda aspoň z racionálnych dôvodov.