Štýlový interiér a masívny nábytok

Štýlový interiér a masívny nábytok

K najstarším avšak nestarnúcim materiálom, ktoré sa používajú na výrobu nábytku sa radí drevo a to so sebou prináša nielen kvalitatívnu stránku, ale v súčasnosti takisto štýlový a moderný dizajn, čoho dôkazom je tiež nábytok z masívu furniture-nabytok.sk.

rustikální nábyek

Napriek tomu, že drevo je v oblasti nábytkov a interiérov zaužívanou klasikou a nepovažujeme ho tak práve za nadčasový, pravda je niekde úplne inde. Tou je fakt, že na masívny materiál nemožno hladieť len ako na trend či dočasnú módu, ale ide o investíciu na niekoľko dlhých rokov, kde víťazí najmä kvalita, dlhá životnosť a dizajn, ktorý nepodlieha dobe a svoj nenahraditeľný šarm si skrátka drží v každom období, nehľadiac tak na akési krátkodobé výstrelky.

  • Pochopiteľne však aj masívne nábytky a tie vyrobené z dreva v súčasnosti disponujú modernými tendenciami a sú svojim dizajnom viditeľne prispôsobené dnešnej dobe, čiže akejsi zastaranosti sa v tomto prípade báť nemusíte, skôr naopak. Čakajte krásne prevedenie do posledného detailu, čo je vlastne prioritným znakom nábytkov vyrábaných z masívu.

Poďme sa však v skratke pozrieť na to, čo rozumieme pod pojmom masív a masívne nábytky

obývací pokoj

Vravíme predovšetkým o prírodnom dreve a 100% prírodnom materiáli, respektíve rastúcom dreve a jeho originálnom spracovaní do formy štýlového nábytku. Určite tak nejde o akési zmesi či napodobneniny, ale o čerpanie zdrojov v podobe čistého dreva. Práve toto je jeden z dôvodov, vďaka ktorým je masívny nábytok typický svojou „drevenou kresbou“, respektíve nenahraditeľným prevedením, ktoré je však takisto dôvodom jeho vyššej ceny. Vizuálna stránka ale nie je jediným príjemným pohladením, spomeňme takisto originálnu vôňu, ktorá je vlastne pre drevo a kvalitný drevený materiál typická.
V prípade dreveného materiálu a jeho starostlivej údržby vravíme zároveň o nábytku, ktorý vo vašom interiéri môže slúžiť dlhé roky, respektíve priamo generáciám.