Prečo si zaobstarať fretku?

Prečo si zaobstarať fretku?

Tieto zvieratká sú veľmi prítulné, vytvárajú si k svojmu pánovi pevné puto, väčšinu dňa sú tiché, a inak sú veľmi hravé. Zdá sa ale, že si ľudia o nich vytvorili negatívny obraz, ktorý si však rozhodne nezaslúžia, pretože:

fretka

 
sú roztomilé


S nezbednými očami a sladkými tvárami sú fretky  nepopierateľne rozkošné. Sú malé a vhodné ako domáci maznáčik. Väčšina z nich sa dožíva šesť až osem rokov, hoci niektoré sa môžu dožiť až 12 rokov. Samce sú o niečo väčšie ako samičky.

 
sú hravé a zvedavé


Budú vás neustále baviť robením srandičiek a tiež sa pravdepodobne budú veselo sa hrať so svojimi hračkami. Sledovanie fretiek, ako sa hrajú  vám zaručene zdvihne náladu. Okrem toho, mať toto zvieratko doma, má zdravotné výhody pre majiteľa, a to vďaka radosti a náklonnosti, ktorú tieto milé stvorenia prinášajú.

 
spoločenské, priateľské a milujúce


Často sa odporúča (aj keď nie nevyhnutne) mať viac ako jednu fretku. S dvoma alebo viacerými zvieratkami je veselšie nielen majiteľovi, ale aj im samotným, pretože sa môžu  spolu hrať. Napriek tomu sa budú neustále snažiť o získanie pozornosti svojich majiteľov.

 
sú inteligentné


Niektorí majitelia sú prekvapení, ako sú tieto rozkošné stvorenia zbehlé pri riešení problémov. Sú veľmi odhodlané a pri riešení niečoho pracujú s prekvapujúcou vytrvalosťou. Vychutnávajú si náročné hádanky a hry a odporúča sa im poskytnúť hračky alebo hry na báze puzzle.

mládě

 
nerobia hluk…

 

…len v prípade, že sú veľmi vystrašené alebo zranené. Veľkú časť dňa zvyknú prespať.

 
nenáročné na priestor


Nepotrebujú obrovskú klietku, hoci čím väčšia, tým lepšie. Ideálne klietky sú vysoké s niekoľkými úrovňami, takže stále nezaberajú príliš veľa miesta. Je potrebné, aby každý deň trávili čas mimo svojej klietky, aby sa pohrali.

 
žiaden problém so stravou

 

Jedlo je k dispozícii vo väčšine zoo produktov alebo u  online predajcov. Aj keď im môžete ponúknuť rôzne potraviny, najmä vysoko kvalitné krmivo pre domáce zvieratá ako základ pre zabezpečenie správnej výživy.