Manipulácia ľudí online

Manipulácia ľudí online

Je pravda, že veľa z toho má čo do činenia so skutočnosťou, že väčšina „bezplatných“ online služieb, ktoré používame, nie je vôbec zadarmo. Obchodujú s našou schopnosťou merať názory na peniaze inzerentov a niektorí z týchto inzerentov sú zahraničnými vládami.

hacker
 
So všetkými týmito pokusmi manipulovať nás robiť veci, ktoré inak nechceme robiť – z ktorých mnohé sú prekvapivo úspešné – je tu jedna otázka, na ktorú by sme sa mali pýtať na akýkoľvek zápalový príbeh.
 
Zameriavame sa na to, čo, kde a kedy takmer výlučne, ale je pre nás stále dôležitejšie poznať motív novín. Z minulého týždňa op-ed v The New York Times je dobrým príkladom, pretože "prečo" je pravdepodobné, že oveľa zaujímavejšie než to, čo sa hovorí, v kuse.
 
Porozumenie manipulácii
Predaj, marketing a politika – vo vládach, spoločnostiach a veľa dynamiky rodiny – sú o manipulácii. Pochopenie potreby manipulovať a byť schopný identifikovať to sú kritické schopnosti stať sa úspešnými vo väčšine oblastí. Obe potvrdenie zaujatosť a hádavý teórie majú vo svojich jadrách inbredné naprogramovaný základ museli manipulovať s inými, ktoré často prekonáva zdravý rozum a dokonca aj pud sebazáchovy.
 
Schopnosť manipulovať je formou moci a postavenia a v súčasnosti sa točí okolo stále sa meniacej, ale stále rastúcej skupiny ľudí, ktorú nazývame „vplyvníkmi“, čo je len pekný spôsob, ako povedať „manipulátory v mierke“. Z toho môžete profitovať veľmi dobre, najmä ak ste v tom dobrí, ale ak sa necháte manipulovať s niekým, kto nemá v srdci vaše najlepšie záujmy, výsledky môžu byť osobne škodlivé.

zabezpečení
 
Jedným z bolestivých trendov teraz je narastajúca aktivita ľudí, ktorí sa s vami pokúšajú manipulovať – ​​menej láskavý termín je podvádzať vás – posielať im peniaze. Facebook sa zdá byť až do jeho podpazušia v ľudí, ako je tento. Má zavedenú štruktúru podávania správ . Varianty tejto hry sú e-mail a najmä vekovo staré podvodné telefonické hovory.